Donatie echipa de fotbal Joita

Asociatia Hermes Bucuresti se implica si in sustinerea micilor talente sportive. Astfel a avut deosebita placere sa ofere  in data de 14 octombrie 2015 echipei de juniori AS "U" Joita din comuna Joita, judetul Giurgiu,  echipamente de fotbal pentru toti membrii echipei, jucatori si portari (imbracaminte, incaltaminte, jambiere, traininguri), precum si mingi, banderole de capitan, etc. Bucuria din ochii copiilor si voiosia cu care a decurs antrenamentul  a rasplatit voluntarii prezenti din cadrul Asociatei Hermes Bucuresti.