Dragi prieteni,

Avem placerea sa va invitam la un nou eveniment caritabil al Asociatiei Hermes Bucuresti, dedicat sprijinirii copiilor din medii defavorizate: o strangere de fonduri prin vanzarea de carti.

Evenimentul va avea loc in cadrul Salonului de Carte "Bookfest", la data de 23 mai 2015, in intervalul orar: 11:00-12:00, Romexpo, Pavilion C4.

Toate donatiile primite in cadrul evenimentului, dar si pe parcursul “Bookfest”, vor fi folosite pentru copiii de la Scoala Generala din Comuna Gavanu, jud. Vaslui.

Ne gasiti pe toata perioada “Bookfest” in zona pentru copii intitulata Clubul Soriceilor de Biblioteca, Pavilionul C4.

Fiecare dintre noi poate face ca un copil sa fie mai aproape de visurile lui!

Va asteptam alaturi de noi in numar cat mai mare!

Claudia Racovitan

Presedinte