Mai avem nevoie de voi

Asociația Hermes București derulează campania umanitară „Fii tu eroul unui copil... Ajută-l să meargă la școală!”

Sprijinim elevii proveniți din familii nevoiașe în județele Teleorman, Vaslui și Caraș- Severin pentru ca acești copii să-și poată continua activitatea școlară.

În perioada 1-3 decembrie 2016 am ajuns cu 150 de pachete la elevii din:

Școala Gimnazială Sârbenii de Jos, Județul Teleorman

Şcoala Generală Lacul Babei, Județul Vaslui

Școala Generală Găvanu, Județul Vaslui

Școala Gimnazială Nr. 1 Bogdana, Județul Vaslui

Scoala Gimnaziala Nr.1 Poienești, Județul Vaslui

Ne dorim să ajungem și la cei 50 de elevi nevoiași din Școala Gimnazială "Dr. I. Sârbu" Efimie Murgu, Județul Caraș-Severin cu pachete conținând rechizite, haine și încălțăminte de iarnă.

Oricare dintre noi poate fi eroul acestor copii nevoiași sprijinindu-i pentru a preveni ruptura abandonului școlar: să reclădim împreună puntea dintre COPII și ȘCOALĂ!

Donează acum!

Cont bancar (IBAN): RO57RZBR0000060014116844